Lasteaiast

Loo Lasteaed Pääsupesa alustas oma tööd 1964. aastal. Pääsupesa nime saime 1989. aastal. Oleme Jõelähtme valla suurim 14 rühmaga lasteaed. Lapsi, lapsevanemaid ja personali toetavad eripedagoog, sotsiaalpedagoog, logopeed, lasteaiapsühholoog ning eesti keele õpetaja toetamas muukeelseid lapsi riigikeele õppes. Meie õppekasvatustööd ilmestavad projektõpe, avastusõpe, robootika, “Kiusamisest vabaks2 programm ja “Vaikuseminutite” metoodika.

Kuulume Tervist Edendavate Lasteaedade võrgustikku alates 2005. aastast. Hindame kõrgelt tervislikku toitumist ja eluviisi. Toidud valmivad vastremonditud köögis. Lastele ja töötajatele valmistame tasakaalustatud toitu. Kolmapäeviti on meil taimne menüü. Iga päev pakume lastele tervislikke vahepalu.
Laste füüsilise aktiivsuse toetamiseks on meil üks suur ja üks väike spordisaal ning õues kolm jalgpalliväljakut kunstmuruga.
Koolieelikutel on võimalus osa võtta ujumise algõpetusest meie liikumisõpetaja juhendamisel.

Soovime, et iga lapse füüsiline ja vaimne tervis saab toetatud parimal moel.

Lasteaial on oma loovustuba, kus lapsed saavad küpsetada, maalida ja robootikamaailmaga tutvuda.

Tänu PRIA projektile ,,Koolikava kaasnevad haridusmeetmed” saavad Pääsupesa lapsed suures kasvuhoones ise osaleda taimede kasvatamise ja hoolitsemise protsessis. Samuti ilmestavad õueala istutuskastid maitsetaimede ja lilledega. Meie lapsed on külastanud erinevaid põllumajandusettevõtteid ja -tootmisi. Projekti raames on lapsed saanud põnevaid maitseelamusi degusteerides eksootilisi puuvilju, erinevaid piimatooteid jne. Blenderite, jäätisemasinate, puu- ja köögiviljade kuivatite abil saavad lapsed ise osaleda toiduvalmistamise protsessis, mis valmistab lastele lusti ja rõõmu.