Taimne teisipäev

Lasteaed Neeme Mudila liitus Taimne Teisipäeva üle-eestilise rahvatervise kampaaniaga 2020/2021 õppeaastal.

Lasteaialastele ja personalile tähendab see, et teisipäevane lõunasöök on taimne toit, hommikusöök ja oode jäävad samaks. Taimse Teisipäeva kampaania eesmärk on, et aastaks 2040 oleks Eesti elanike toidulaud tasakaalustatud! Taimse teisipäeva programm teeb koostööd Rohelise kooli programmiga.

Tervise Arengu Instituudi 2014. aasta Eesti rahvastiku toitumise uuringust selgus, et eestlased tarbivad kolm korda rohkem lihatooteid, kui tervisele kasulik oleks. Samas tarbib vaid 2,2% Eesti elanikest piisavas koguses puu- ja köögivilju.  Seepärast oleme Taimse Teisipäevaga võtnud südameasjaks tõsta tervisliku taimse toidu tarbimist! Töötame selle nimel, et maitsev ja tervislik taimne toit leiaks koha igaühe – mitte üksnes taimetoitlaste – menüüs. Teaduslikud uuringud annavad põhjust uskuda, et lihatoodete tarbimise vähendamisega kaasneb südame- ja veresoonkonna haiguste, insuldi ja isegi vähi tekke riski vähenemine.