Suukool

Suukool on üleriigiline projekt, mis tegeleb laste ja noorte hambahaiguste ennetusega. Projekti rahastab Eesti Haigekassa ja toimib koostöös Eesti Hambaarstide Liiduga. Suukool on mõeldud nii lastele kui ka kõigile, kes nendega kokku puutuvad: lapsevanematele, vanavanematele, õpetajatele, kasvatajatele, hooldajatele, hambaarstidele jne.Projekti eesmärgiks on tõsta teadlikkust suutervisest, et Eestis kasvaksid tervete hammastega lapsed.Janu korral joo vett !2018/2019 õppeaasta projektis “Hambad puhtaks!” osalesid Rannapõnnide ja Rõõmupallide rühma lapsed. Projektiga toimetasid Rõõmupallide rühma õpetaja abi Sirje ja Rannapõnnide rühma õpetaja abi Lia.

„Suukool võitleb suukollidega!“ 2019.–2020. õa kampaania.
Seekord kestab kampaania 2019. a oktoobrist kuni 2020. a märtsini. Õpetaja abi ülesanne on küsida hommikuse õppetegevuse ajal laste käest, kas nad pesid eelmisel õhtul ja sama päeva hommikul hambaid, ning märkida vastused Suukooli hambapesupäevikusse. Sellest, kas vastus on positiivne või negatiivne, ei sõltu kampaanias osaleval rühmal midagi – peaasi, et saadud vastus on tabelisse märgitud.Kõik rühmad, kes täidavad päevikut reeglipäraselt oktoobri algusest märtsi lõpuni, saavad kingituseks kleepsud, tunnistused ja hambaharjad. Ühtlasi osalevad need rühmad ka suuremate kingituste loosimises, milleks on hambapastad või elektrilised hambaharjad kõikidele rühma lastele ja õpetajatele. Kõik rühmad, kes osalevad kampaanias lühema aja jooksul, saavad kingituseks Suukooli kleepsud ja tunnistused.

Kampaania „Suukool võitleb suukollidega!“ reeglid
Õpetaja registreerib oma rühma. NB! Iga rühmaga on seotud üks e-maili aadress, sama aadressiga ei saa registreerida mitut rühma.

Oluline on, et päevikut täidetakse ausalt, kuna kampaania eesmärk on lastele meelde tuletada igapäevase hambapesu tähtsust, et kinnistada head harjumust. Lisaks aitavad kogutud andmed Eesti Haigekassal ja Suukoolil kaardistada perede harjumusi, et paremini korraldada profülaktilist tegevust.
Sel aastal osalevad kõik rühmad. Taaskord veavad kampaaniat eest Rannapõnnide rühmas õpetaja abi Lia, Rõõmupallides õpetaja abi Sirje, ent Männikäbides täidavad päevikut lapsevanemad.
Suukooli hambapesulaul

Hambapesukalender

23.12.2020 võitis Rõõmupallide rühm frenzy ksülitoolpastille, mida jagada lastele peale iga söögikorda või vahepala.

2021/2022 õppeaastal osalevad programmis Rannapõnnid ja Rõõmupallid. Päevikut peavad õpetaja abid Lia ja Sirje.