Lasteaiast

Loo Lasteaed Pääsupesa alustas oma tööd 1964. aastal. Pääsupesa nime saime 1989. aastal. Oleme Jõelähtme valla suurim lasteaed oma 14- rühmaga. Lapsi, lapsevanemaid ja personali toetavad eripedagoog, sotsiaalpedagoog, eesti keele õpetaja muukeelsetele lastele, logopeed, psühholoog. Meie õppekasvatustööd ilmestavad projektõpe, avastusõpe, robootika, Kiusamisest vabaks ja Vaikuseminutite metoodika.

Kuulume Tervist Edendavate Lasteaedade võrgustikku alates 2005. Hindame väga tervislikku toitu ja eluviisi. Meil on oma köök. Valmistame lastele tasakaalustatud toitu ning kolmapäeviti on meil taimne menüü. Igapäevaselt on tervislikud vahepalad lastele.
Laste füüsilise aktiivsuse toetamiseks on meil üks suur ja üks väike spordisaal ning õues kolm jalgpalliväljakut kunstmuruga.
Koolieelikutel on võimalus osa võtta ujumise algõpetusest meie liikumisõpetaja juhendamisel.
Soovime, et iga lapse füüsiline ja vaimne tervis saab toetatud parimal moel.

Lasteaial on oma loovustuba, kus lapsed saavad küpsetada, maalida ja robootikamaailmaga tutvuda.

Tänu PRIA projektile ,,Koolikava kaasnevad haridusmeetmed” saavad Pääsupesa lapsed suures kasvuhoones ise osaleda taimede kasvatamise ja hoolitsemise protsessis. Samuti ilmestavad õueala istutuskastid maitsetaimede ja lilledega. Meie lapsed on külastanud erinevaid põllumajandusettevõtteid ja -tootmisi. Projekti raames on lapsed saanud põnevaid maitseelamusi degusteerides eksootilisi puuvilju, erinevaid piimatooteid jne. Blendrid, jäätisemasinad, puu- ja köögiviljade kuivatid – kõik need valmistavad lapsele rõõmu ja lusti, et osaleda toiduvalmistamise protsessis.